Skipark Praha

21.03. 2018 SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh v ČEZ SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.

Po teplém lednu se nasněžilo z italských sněhových děl až začátkem února. Okruh se postupně natáhl k délce přes 300 m, lyžovalo se tu od rána až do devíti večer i za umělého osvětlení. O víkendech byl zájem extrémní. Konaly se tu i dva úspěšné závody Pražského poháru v běhu na lyžích všech věkových kategorií, veřejná lyžařská škola s Katkou Neumannovou nebo závěrečný happening – Masky na sněhu (na lyžích).

„SkiPark navštívilo přes třicet tisíc lidí, školní lekce byly úplně plné, využilo je přes padesát škol. Pro některé děti i jejich rodiče to byla první šance poznat běžky,“ potěšilo olympijskou vítězku a mistryni světa Kateřinu Neumannovou, která sama vedla některé lekce a stojí za projektem už sedmý rok. Předchozích šest ročníků proběhlo na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

„Vypich se díky vyšší nadmořské výšce i rozlehlosti plochy před oborou Hvězda ukázal zajímavěji, než jsme si původně mysleli. Měli jsme počáteční technické problémy s novým zasněžovacím systémem, které se ale brzy podařilo vychytat. Pro příští rok jsme chytřejší a rádi bychom tu zůstali,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

SkiPark Vypich byl realizován díky zásadní podpoře Magistrátu hlavního města Prahy, Domova dětí a mládeže a městské části Prahy 6. Bez jejich podpory a důvěry by v Praze lyžovat nešlo. Velké poděkování patří i partnerům, především Skupině ČEZ, Subterra a dalším, kteří projekt podpořili.

Zpráva je ke stažení zde.

 

img img img img img img