Skipark Praha

NOVINKY

18.01. 2019 Předpověď počasí je příznivá

Vzhledem k příznivé předpovědi počasí lze očekávat, že od dnešní noci začneme zasněžovat a v průběhu příštího týdne otevřeme postupně krátký „dětský okruh“, který budeme dle podmínek prodlužovat. O termínu otevření by mělo být jasno po víkendu.

22.12. 2018 Jsme připraveni na novou sezónu

Přípravy na letošní sezónu ve Skiparku Praha finišují. Technické zázemí je připraveno a zasněžování je v pohotovosti. Už chybí jen ten mráz. Dnes jsme zprovoznili on-line webkameru a teploměr, tak můžete sledovat aktuální stav z pohodlí domova. Přejeme pohodové vánoční svátky a budeme se na vás těšit!

21.03. 2018 SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh v ČEZ SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.

Po teplém lednu se nasněžilo z italských sněhových děl až začátkem února. Okruh se postupně natáhl k délce přes 300 m, lyžovalo se tu od rána až do devíti večer i za umělého osvětlení. O víkendech byl zájem extrémní. Konaly se tu i dva úspěšné závody Pražského poháru v běhu na lyžích všech věkových kategorií, veřejná lyžařská škola s Katkou Neumannovou nebo závěrečný happening – Masky na sněhu (na lyžích).

„SkiPark navštívilo přes třicet tisíc lidí, školní lekce byly úplně plné, využilo je přes padesát škol. Pro některé děti i jejich rodiče to byla první šance poznat běžky,“ potěšilo olympijskou vítězku a mistryni světa Kateřinu Neumannovou, která sama vedla některé lekce a stojí za projektem už sedmý rok. Předchozích šest ročníků proběhlo na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

„Vypich se díky vyšší nadmořské výšce i rozlehlosti plochy před oborou Hvězda ukázal zajímavěji, než jsme si původně mysleli. Měli jsme počáteční technické problémy s novým zasněžovacím systémem, které se ale brzy podařilo vychytat. Pro příští rok jsme chytřejší a rádi bychom tu zůstali,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu.

SkiPark Vypich byl realizován díky zásadní podpoře Magistrátu hlavního města Prahy, Domova dětí a mládeže a městské části Prahy 6. Bez jejich podpory a důvěry by v Praze lyžovat nešlo. Velké poděkování patří i partnerům, především Skupině ČEZ, Subterra a dalším, kteří projekt podpořili.

Zpráva je ke stažení zde.

 

18.03. 2018 Půjčovna zavřena, okruh stále přístupný

Od pondělí 19.3. 2018 již nebude v provozu půjčovna běžkařského vybavení ve Skiparku. Okruh zůstává nadále přístupný bez omezení.

16.03. 2018 Ještě nekončíme, přijdte si o víkendu zalyžovat

Přijdte si tento víkend k nám do Skiparku užít poslední záchvěv zimy a ještě (nejspíš) letos naposledy si zalyžovat. Okruh bude na víkend čerstvě upraven a víkendové ochlazení slibuje slušné lyžařské podmínky. Těšíme se na vás.

16.03. 2018 Ve Skiparku se proháněly na lyžích masky

Ve středu 14. 3. proběhla ve Skiparku Praha soutěž o nejvtipnější běžkařský úbor. Hodnotit můžete v naší fotogalerii :-).

12.03. 2018 Soutěž o nejvtipnější běžkařský úbor

Ve středu 14. 3. od 17.00 do 18.00 pořádáme ve Skiparku Praha soutěž o nejvtipnější běžkařský úbor. Každý, kdo přijde ve vtipném oblečení, od nás obdrží dárek. Nejlepší dětské i dospělé masky odměníme hodnotnými cenami.

02.03. 2018 Trénink s Kateřinou Neumannovou

Ve středu 28.2. proběhl ve Skiparku Praha na Vypichu trénink s Kateřinou Neumannovou. Celá řada malých i velkých lyžařů si přišla pro cenné rady od naší olympijské reprezentantky. Fotoreportáž naleznete v naší fotogalerii.

 

26.02. 2018 Rolba v akci

V průběhu tohoto mrazivého týdne jsme každou noc využili k zasněžování. Naše rolba byla proto v akci každý den, aby rovnoměrně rozprostřela sníh po Skiparku z hromad sněhu, které se přes noc vytvořily u sněžných děl. Pochválit musíme precizní práci rolbaře i umělecké ztvárnění fotografa – přesvědčte se v naší fotogalerii.

23.02. 2018 Podmínky jsou perfektní

Okruh aktuálně měří zhruba 250m a výška sněhu dosahuje 40cm. Noční teploty nám dovolují každou noc na plno zasněžovat.  Ve středu 21.2. se ve Skiparku Praha konal tradiční závod Pražský pohár. Fotky z této akce naleznete v naší fotogalerii.

img img img img img img