Skipark Praha

NOVINKY

20.02. 2020 Alespoň Handy biatlon

Při letošních, pro lyžování v Praze, rekordně špatných podmínkách, se ve Ski parku Praha 15. února uskutečnil alespoň Handy Biatlon na trenažerech a na laserové střelnici.

05.02. 2020 Pražský pohár odložen

Skol, plánovaný termín Pražského poháru v běhu na lyžích na Vypichu, který se měl uskutečnit 5. 2. odkládáme na středu 26. 2 . O dalším vývoji Vás budeme informovat. Zachovejte nám, prosím, přízeň. Předchozích osm ročníků tohoto závodu se nám vždy podařilo uskutečnit

21.01. 2020 Zasněžujeme

Dnes ráno jsme poprvé spustili naostro zasněžovací systém. Předpověď počasí v tomto týdnu slibuje snad nějaké ty chladnější noci, kdy teplota klesne alespoň pod -3°C, což je mezní teplota, od které lze efektivně zasněžovat. Držte nám palce.

25.12. 2019 Chystáme novou sezónu

I v letošní sezóně se můžete těšit na provoz Skiparku Praha. Zázemí a veškerá technika je již na místě, teď už záleží jenom na počasí. Držte nám palce.

05.03. 2019 Končíme. Děkujeme za přízeň

Vážení sportovní přátelé, děkujeme vám za přízeň, kterou jste věnovali Ski parku Praha na Vypichu v letošním roce.
Počasí posledních dnů už dál tento okruh nemůže vydržet. A tak i přes veškeré úsilí celého týmu musíme konstatovat, že provoz ve Ski parku Praha končí. STŘEDEČNÍ AKCE SE BOHUŽEL RUŠÍ.

26.02. 2019 Omezení provozu ve čtvtek 28. února

Ve čtvrtek 28.2. od 13.00 do 18.00 bude ve skiparku omezen provoz z důvodu natáčení. Děkujeme za pochopení.

21.02. 2019 Má se ochladit, budeme sněžit

Vzhledem k očekávanému ochlazení pro vás na víkend připravujeme novou porci sněhu, budeme zasněžovat a upravovat trať. Neváhejte využít možná poslední záchvěv zimy 🙂

21.02. 2019 Setkání milovníků zimních sportů ve středu 6.března

Ve středu 6. března od 18.00 hodin se ve Skiparku Praha uskuteční setkání milovníků zimních sportů. Pro děti připravíme dovednostní soutěž na běžkách. Dospěláky zveme na maškarní běžkování. Ostatní si vemte boby, sáňky, pytle apod. Občerstvení ve formě hudby, čaje a grogu pro vás bude připraveno.

11.02. 2019 I přes velké oteplení běžkujeme dál

I přes velké oteplení na Vypichu běžkujeme dál a ještě dlouho budeme, i když aktuálně opět pouze uvnitř Ski parku na okruhu s délkou 350m. Zásoby technického sněhu jsou zatím dostatečné, vrstva sněhu se pohybuje od 30 do 50cm, podmínky jsou uměrné počasí, okruh průběžně upravujeme rolbou.

08.02. 2019 Zhodnocení Pražského poháru 2019

V sekci Galerií naleznete fotky z letošního ročníku Pražského poháru, který se konal 6.2.2019. Fotogalerie zde.

Ač se jelo už poosmé po obnovené premiéře, stejně přinesl Pražský pohár v běhu na lyžích novinky. Díky sněhové nadílce podpořené mrazem se podařilo zkušeným pořadatelům připravit zatím nejdelší okruh a zároveň nejširší, takže se mohl uskutečnit hromadný start.

„Asi nejlepší závod, co tu byl,“ hodnotila spokojeně SkiPark na pláni na Vypichu před oborou Hvězda vítězka Anna-Marie Hejná, která má zkušenosti i z předchozích intervalových kritérií v Chuchli. Jednou se tam borci vtěsnali i na třísetmetrové kolečko!

„Moc pěkná atmosféra, je to zase úplně něco jiného. V Praze takhle večer… A pořád je to závod, nemůžete to šetřit. Naštěstí soupeři se už v prvním ze tří okruhů odpojili,“ vykládal ostřílený Jan Ferdinand Polášek, který má za sebou i letošní Marcialongu. Vyhrál časem 11:59 skoro o minutu.

Zhruba čtyřsetmetrový okruh z umělého sněhu paní Zima natáhla o víkendu skoro na dva kilometry. Pětikilometrovou trasu tedy dospělí natočili třikrát volným stylem – loni museli dokola dvacetkrát. „Jelo to hodně rychle a přechody nedělaly žádný problém,“ potvrdil Polášek, člen MFF Praha/Jelita Run, v civilu IT expert (stejně jako loňský vítěz a reprezentant v lyžařském orientačním běhu Radek Laciga), jinak všestranný vytrvalec, dále běžec i cyklista.

Druhý skončil Michal Bráblík z Jeseníku a třetí Petr Polášek (MFF Praha). Hejná (Silvini/Madshus) byla desátá v absolutním pořadí a dobře se rozjela na Jizerskou 50. Vedle pátečních sprintů ji v devatenácti letech poprvé čeká i celá padesátka! Tam nebude chybět ani o 11 let starší JF Polášek.

Atmosféru v ještě chladném podvečeru rozehřály závody dětí, kde se ve všech kategoriích představilo sto malých lyžařů. ČEZ SkiPark zůstává i nadále v provozu denně od 8 do 21 zdarma, můžete si vypůjčit i materiál nebo objednat instruktora, lekce tu dává i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. To vše díky zásadní podpoře Magistrátu hlavního města Prahy, Domova dětí a mládeže a městské části Prahy 6.

img img img img img img